сите категории

Дома>Производ>Сите теренски тигар

4
Висока мобилност во сложени средини Прочистувач на вода со следење на сите терени

Висока мобилност во сложени средини Прочистувач на вода со следење на сите терени


Место на потекло: Гуи Јанг, Гуи ouоу, Кина 

Име на брендот: Jonyang

Број на модел: JY813-G

Сертификација: ISO9001: 2015; ISO14001: 2015

Распрашува
Опис

JY813-G прочистувач на вода од сите видови теренски влекач има отворена структура во задната кутија на куќиштето. Во споредба со општото средство за прочистување на водата, JY813-Г е опремена со дополнителна опрема како што се кран, генератор, потопна пумпа, пумпа за испорака на вода, засилувачка пумпа, модул за мембрана за ултрафилтрација, итн. Во меѓувреме, опремата за прочистување на водата е модуларно распоредена за да се истовари со кран за операција за прочистување на водата. Два флексибилни мочниот меур за вода се поставени на целиот носач, со вкупен капацитет за складирање вода од 2.5m³. Со голема мобилност и способност за преминување на терен, може брзо да стигне до одредената локација за да обезбеди доволно снабдување со вода.


Други имиња:

Средство за прочистување на вода од сите теренски индекси

Прочистувач на вода за ползење со теренски терени

Следени сите носители на теренски води

Возило за прочистување на водата со влекач

Возило за прочистување на водата

Прочистувач на вода

спецификации

Максимална маса на полн товар13.5 фунти
Висина преку вертикалните бариери0.6 милиони фунти
Низ ширината на Гули1.5 милиони фунти
Употребата на надморска височина4500 милиони фунти
Температурата на работната средина се исполнува-41 ℃ ~ + 46 ℃


апликации

JY813-G Камионот за прочистување на водата за сите терени на ползавец може да работи во сите временски услови, ниска температура, голема надморска височина, сите терени и друга комплексна околина, во случај на загадување на вода или недостиг на вода во случај на земјотрес или други катастрофи, може да обезбеди заштита на изворот на вода.

Складирање на вода, прочистување на вода, водоснабдување;

конкурентна предност

JY813-Г Прочистувач на вода за сите терени од типот на ролери се споредува со сегашната светски позната марка сите теренски возила. Иако неговиот индекс на техничка изведба е просечен, тој го доживеа тестот на Спасување на земјотреси, безбедност на задниот сервис, така што технологијата на возилото е позрела.


Испраќам барање