сите категории

Дома>Производ>Сите теренски тигар

8
Геолошки катастрофи за ослободување и логистика Вид на индексирање Медицински итен превозник

Геолошки катастрофи за ослободување и логистика Вид на индексирање Медицински итен превозник


Место на потекло: Гуи Јанг, Гуи ouоу, Кина

Име на брендот: Jonyang

Број на модел: JY813-J

Сертификација: ISO9001: 2015; ISO14001: 2015

Распрашува
Опис

JY813-J сеопфатно медицинско возило за итни случаи е опремено со монитор за дефибрилација, итен вентилатор, електрично вшмукување, интелигентна инфузиона пумпа, цилиндар за кислород и терминална опрема. Може да изврши завој, фиксација, хемостаза, трансфузија, снабдување со кислород, дефибрилација и други рани мерки. Споредете со општите медицински амбулантни возила - возилото може да ги пренесе повредените побрзо, безбедно и непречено, избегнувајќи секундарни повреди предизвикани од испакнатини.


Други имиња:

Сите терени го следеа медицинскиот итен оператор

Сите теренски инвалиди медицинско возило за итни случаи

Следени сите терен брза помош
Брза помош за индексирање
Следи брза помош


спецификации
Максимална маса на полн товар13.5 фунти
Висина преку вертикалните бариери0.6 милиони фунти
Низ ширината на Гули1.5 милиони фунти
Максимален капацитет за искачување≥ 30 °
Температурата на работната средина се исполнува-41 ℃ ~ + 46 ℃


апликации

JY813-J Возилото за итна медицинска помош на сите терени е погодно за места за итни случаи за спасување на земјотреси и поплави и може да се користи за итен третман на лице место и пренесување на жртви.

Медицински итни случаи, трансфер на жртви, трансфер на залихи.

конкурентна предност

Медицинско возило за итни случаи на сите терени од типот JY813-J е споредувано со сегашната светски позната марка сите теренски возила. Иако неговиот индекс на технички перформанси е просечен, тој доживеа различни комплексни геолошки непогоди во Кина, така што технологијата на возилото е позрела.

Испраќам барање