сите категории

Дома>Производ>Сите теренски тигар

9
10
11
12
13
14
15
16
Снабдување со екстремни животни услови и транспорт на персонал индексиран носител на сите терени
Снабдување со екстремни животни услови и транспорт на персонал индексиран носител на сите терени
Снабдување со екстремни животни услови и транспорт на персонал индексиран носител на сите терени
Снабдување со екстремни животни услови и транспорт на персонал индексиран носител на сите терени
Снабдување со екстремни животни услови и транспорт на персонал индексиран носител на сите терени
Снабдување со екстремни животни услови и транспорт на персонал индексиран носител на сите терени
Снабдување со екстремни животни услови и транспорт на персонал индексиран носител на сите терени
Снабдување со екстремни животни услови и транспорт на персонал индексиран носител на сите терени

Снабдување со екстремни животни услови и транспорт на персонал индексиран носител на сите терени


Место на потекло: Гуи Јанг, Гуи ouоу, Кина

Име на брендот: Jonyang

Број на модел: JY813B-R

Сертификација: ISO9001: 2015; ISO14001: 2015;

Распрашува
Опис

Персонален носач J -813B-R за ползење е независно развиен и произведен од кинетиката onонјанг. Возилото има моќни теренски перформанси, одлична маневрирање, одлична приспособливост кон животната средина и генерално може да работи во студени и високи области. Производот првпат слета на Антарктикот во 2015 година, а неговиот изглед го реализира првиот пробив на домашното производство на научна опрема од големи размери. И беше пофален како "Столбот на големата моќ" од документарниот филм за видео надзор. Во текот на минатата година, Антарктикот 2, исто така, пловеше со Ксуелонг 2, создавајќи ново поглавје со голема моќ


Други имиња:

Транспортно возило на персоналот со полжави за терени

Цел персонал за транспортно возило

Транспортно возило од тип индексирање

Носач на персонал за индексирање

Следен персонален превозник

Транспортно возило со индексирање

Следено транспортно возило

Transporterспецификации
Максимална маса на полн товар13.5 фунти
Висина преку вертикалните бариери0.6 милиони фунти
Низ ширината на Гули1.5 милиони фунти
Максимален капацитет за искачување≥ 30 °
Температурата на работната средина се исполнува-41 ℃ ~ + 46 ℃


апликации

Персоналот за сите терени JY813B-R Crawler е погоден за извршување на задачи за превоз на персонал и материјал под посебни теренски услови како што се снег, мочуриште, плажа, пустина, снег и друга специјална средина со ниска температура како што е Антарктикот.

Трансфер на персонал и материјали Олеснување од катастрофи, научни истражувања на Антарктикот

конкурентна предност

Превозникот за персонал за сите терени JY813B-R споредувач се споредува со сегашната светски позната марка сите теренски возила. Иако неговиот индекс на технички перформанси е просечен, тој го искуси тестот на научниот истражувачки тим на кинескиот Антарктик во поларна околина на глечерот, така што технологијата на возилото е позрела.

Испраќам барање