сите категории

Дома>Производ>Сите теренски тигар

17
18
19
20
Приспособливо истражување Дупчење Геофизичка проспективна гасеница Носач на сите терени
Приспособливо истражување Дупчење Геофизичка проспективна гасеница Носач на сите терени
Приспособливо истражување Дупчење Геофизичка проспективна гасеница Носач на сите терени
Приспособливо истражување Дупчење Геофизичка проспективна гасеница Носач на сите терени

Приспособливо истражување Дупчење Геофизичка проспективна гасеница Носач на сите терени


Место на потекло: Гуи Јанг, Гуи ouоу, Кина

Име на брендот: Jonyang

Број на модел: JY813-W

Сертификација: ISO9001: 2015; ISO14001: 2015;

Распрашува
Опис

Возило за дупчење за физичко истражување на сите терени JY813-W е практично и ефикасно парче опрема за дупчење за физичко истражување дизајнирано специјално за нашите клиенти. За разлика од претходната опрема за истражување, возилото е доволно флексибилно и лесно за да извршува задачи за истражување на сложени терени, како што се интертални зони, џунгли и мочуришта. Во меѓувреме, го реализира оптималното совпаѓање на моќноста на платформата за дупчење, што го прави апаратот за дупчење да работи во најдобра работна состојба цело време. Целиот систем има висока работна ефикасност, стабилни и сигурни перформанси, а длабочината на дупчење може да достигне 50 метри.


Други имиња:

Целосно геофизичко возило за истражување на теренски влекачи

Целиот терен го следеше геофизичкиот носител на трагачи

Возило за геофизичко истражување на влекач

Возило за геофизичко истражување

Следено возило за дупчење

Возило за дупчење на сите терени

Возило за дупчење

Носач за дупчење

спецификации

Максимална маса на полн товар13.5 фунти
Висина преку вертикалните бариери0.6 милиони фунти
Низ ширината на Гули1.5 милиони фунти
Максимален капацитет за искачување≥ 30 °
Максимална брзина на патување≥ 55 км / ч


апликации

JY813-W Возилото за дупчење на сите терени за физичко истражување е доволно флексибилно и лесно за извршување на задачи за истражување на сложени терени, како што се интертидални зони, џунгли и мочуришта.

конкурентна предност

Дупчењето за физичко истражување на сите терени од типот JY813-W е споредувано со сегашната светски позната марка сите теренски возила. Иако индексот на неговите технички перформанси е просечен, тој го доживеа тестот за градски набавки богати со нафтени ресурси, така што технологијата на возилото е позрела.

Испраќам барање